آموزش اینترنت

سرور چیست؟

در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با سرور آشنا کنیم.   

گروه یا شبکه ای از کامپیوترها یا وسایل هوشمندی مانند تبلت،مبایل،و غیره وجود دارند که به وسیله یک کامپیوتر مستقل با استفاده از اینترنت به یک دیگر متصل هستند و همه‎ی کامپیوترها و وسایل نام برده در متن بالا که در این گروه یا شبکه قرار دارند از کامپیوتری که مستقل است فرمان می‌گیرند، و نیازهای گروه خود را تامین می‌کنند.

کار سرور این است که برای هر یک از کامپیوترها وظیفه ای تعیین می‌کند. حالا اگر میدان این گروه را کمی بیشتر کنیم و همه‎ی کامپیوترها را در نظر بگیریم که با اینترنت به هم متصل هستند، با گروه بزرگی رو به رو می‎شویم که همیشه روشن و قابل دسترس از طریق اینترنت می‌باشدکه نام آن‌ها را سرورهای اینترنتی می‌گذارند.

وظیفه‌ی سرورها این است که اطلاعاتی راکه  هر زمان از شبانه روز بروی پهنای اینترنت جستجو می‌کنیم برای ما بیابد و در اختیار ما قرار دهند.

سرور ها به طور کلی به دودسته تقسیم می‌شوند:
 سرور server : کامیپوتری که سرویس می‌دهد.
کلاینت Client : کامپیوتری که سرویس می‌گیرد.
زمانی که شما به مرور صفحات وب سایت می‌پردازید و از انواع فعالیت های اینترنتی استفاده می‌کنید،در واقع در نقش سرویس گیرنده عمل می‌کنید و کامپیوتری که از آن سوی شبکه به شما خدماتی را ارائه می‌کند، سرویس دهنده و یا همان سرور نام دارد و دنیای اینترنت با ارتباط میلیون‌ها کامپیوتر سرویس دهنده و سرویس گیرنده شکل می‌گیرد.             

          

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا