آموزش اینترنتآموزش های کاربردی فناوری

اينترنت چیست؟

اينترنت يك سيستم بزرگ و جهاني تشکیل شده  از انسان،  اطلاعات و رايانه است، شبکه يا گروهی است که در آن ميليون ها کامپيوتر از سراسر جهان به هم متصل شده می شوند. از اينترنت براي ارتباط و تبادل اطلاعات در فرم هاي مختلف استفاده مي شود مي توانيد نامه ها و انواع مختلف فايل ها را به شخص ديگري بفرستيد.فرستادن نامه و فایل از طریق Email صورت می گيرد. با استفاده از Chat ميتوان همانند تلفن نوشتاري با افراد ديگر ارتباط بر قرار کرد .علاوه بر اين در اين شبکه ميتوانيد به خريد کتاب يا پيدا کردن کار از آن استفاده کرد.

اکثر وسايل اطرافم ما دارای اينترنت هستند به طور خلاصه اينترنت راهي ارتباطی ميان دنيای واقعی و مجازي است. در طي سفر خود در دنياي اينترنت ممکن است با چيزهايي مفيد يا غير مفيد برخورد کنيد.

اينترنت به انواع بسيار گوناگونی از سرويس‌های مخابراتی، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل‌های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره ای، متکی است. اگر اين کانال‌های مخابراتی را بزرگراه اينترنت بدانيم، مسيرياب‌ها routers کامپيوترهايی که بر انتقال اطلاعات بين نقاط مختلف نظارت می‌کنند، پليس‌های ‌ر‌اهنمايی آن هستند.

امکانات لازم جهت استفاده از اینترنت ؟

1-كامپيوتر
Modem-2 و بعضی انواع اتصال اينها تجهيزات پايه و استاندارد هستند ولی اين تجهيزات برای برقراری تماس كافی نيست و احتياج به تلفن داريم .
3-تلفن 
در مورد Internet ، كامپيوتر، مودم و ارائه كنندگان سرويس اينترنت و اتصال تلفنی نيازهای اوليه هستند ذكر عبارت نياز اوليه برای تجهيزات به معنای مهم نبودن آنها نيست بطور کلی  هر چه مقدار RAM سرعت پردازنده و سرعت Modem بيشتر باشد سرعت بيشتر خواهد بود.

امتیاز مطلب

امتیاز کارشناسان به این مطلب

مجموع امتیاز

اینترنت چیست ؟

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 نتایج)
نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فائزه سقایی
فائزه سقایی
4 سال قبل

ممنون خیلی برام مفید بود

دکمه بازگشت به بالا